13 آگوست

پودر کچاپ،یک ادویه ترکیبی جدید و بسیار خوشمزه است، عمده ترین ترکیبات آن می توان به گوجه فرنگی اشاره کرد ولی پودر کچاپ تولیدی بذر طلایی حاوی درصد زیادی پودر گوجه فرنگی و مابقی پودرتخم گشنیز، فلفل سیاه و فلفل قرمز، نمک و زیره سبز می باشد که بیشتر مصرف صنعتی داشته و برای تهیه سس کچاپ در منزل کاربرد دارد.
کچاپ سرشار از لیکوپن است،لیکوپن یک نوع آنتی اکسیدان بسیار قوی که مانع بروز انواع سرطان ها می شود. برخی معتقدند که کچاپ های ارگانیک ۳ برابر بیشتر لیکوپن دارند.پودر کچاپ برای افزودن رنگ، طعم و مزه در بسیاری از غذاها مورد استفاده قرار می گیرد، با افزودن کچاپ به غذاها بخاطر داشتن مقادیر بالایی از گوجه فرنگی پخته شده، میزان زیادی لیکوپن به غذا اضافه می گردد. به همین با خوردن هر وعده غذا مقادیر بالایی از آنتی اکسیدان ها وارد بدن شده و در مقابل رایگال های آزاد مضرر مقاوم می شود.

با این کار هم سیستم ایمنی بدنتان را قوی تر کردید و هم طعم غذای شما لذیذتر از پیش شده است.

موارد مصرف:
قابل مصرف در انواع محصولات غذایی همانند سالادها، اسنک ها، سیب زمینی سرخ شده، ذرت بو داده، پفک هندی، غذاهای آماده و … به عنوان طعم دهنده طبیعی که طعم خاصی به خوراک شما می دهد، و چاشنی بسیار خوش طعمی برای آماده سازی جوجه کباب می باشد.

دیدگاه بگذارید