22 ژوئن

گیاه مرزه جزء سبزی های معطر و خوشبو دسته بندی می شود. مواد الی موجود در این گیاه، روی، پتاسیم و اهن است ودارای ویتامین B و D نیز می باشد که ویتامین B در بهبود بخشیدن به روند کار سلول مغزی کمک می کند. مواد لازم برای تهیه این دمنوش: مرزه که ضد استرس نیز می باشد ونبات که طبع گرم داشته و قابض می باشد ودر مشکلات گوارشی مثل اسهال،هم می تواند مسکن و هم درمانگر باشد . یک قاشق چایخوری مرزه را داخل قوری ریخته که مدت زمان ده دقیقه برای دم کشیدن آن کافی است وحتی در لیوان های معروف به چای سبز با مدت زمان بیشتری می توان آن را دم داد. در موقع سرو کردن می توان نبات را به آن اضافه نمود. مرزه یک گیاه گرم وخشک درجه دو می باشد که برگ های آن حاوی کلسیم است بنابراین بهتر است در کسانی که داروهای ضد تشنج، داروهای مدر و داروهای ضد فشار خون مصرف می کنند؛ کمتر مورد استفاده قرار گیرد.

هرچند که عارضه خاصی برای آن حتی در دوران بارداری و دوران شیردهی هم تاکنون گزارش نشده است اما نمی توان اجازه داد که به صورت دمنوش عادی استفاده شود و بیشتر جنبه درمانی دارد. علاوه بر دم نوش برخی از شرکتها، فرم دارویی آن را استفاده نموده اند که برای اسهال های غیرعفونی استفاده می شود. اگر فردی به خاطر گرمازدگی دچار اسهال شده تا سه مرتبه در روزدم نوش مرزه مفید می باشد اما اگراسهال جنبه عفونی و حاد داشته باشد؛ توصیه نمی شود. یکی دیگر از خواص اثبات شده مرزه، خاصیت ضد قارچ بودن آن می باشد و وقتی این ماده به مواد غذایی اضافه می شود مواد غذایی به راحتی کپک نمی زنند.


خواص:
۱) تقویت کننده و تسهیل کننده سیستم گوارشی و عمل هضم
۲) تقویت کننده معده و درمان سوء هاضمه
۳) ضد نفخ و بادشکن و کاهش التهاب شکم
۴) درمان و رفع اسهال
۵) درمان یرقان (زردی)
۶) درمان التهاب و بحران تنفسی، آسم
۷) درمان تخمیر روده و انگل های روده ای
۸) تقویت جسمانی کودکان
۹) کاهش و درمان التهاب و دردهای استخوانی و مفصلی، روماتیسم و نقرس و…


۱۰) تقویت قوای جنسی
۱۱) ضد عفونی کننده
۱۲) درمان بیماری های زنانه و قاعده آور
۱۳) تقویت کننده سیستم عصبی
۱۴) افزایش اشتها
۱۵) درمان درد و التهاب قلب
۱۶) تسکین درد های رحم
۱۷) ضد آرتریت
۱۸) ضد سرطان
۱۹) ضد ویروس تبخال


۲۰) ضد کرم
۲۱) ضد اکسیدان
۲۲) معرق
۲۳) ادرار آور
۲۴) خلط آور
۲۵) ضد قارچ
۲۶) کاخش و درمان ورم غدد لنفاوی
۲۷) ضد عفونت
۲۸) خاصیت ضد انعقادی و ضد درد

طرزتهیه:
۲ قاشق سوپخوری در نیم لیتر آب به مدت ۱۵ دقیقه بگذارید دم بکشد سپس صاف نموده همراه با عسل روزانه ۲ تا ۳ فنجان جرعه جرعه بنوشید.

دیدگاه بگذارید